• Orta Camii'nin Taşınması Projesi

  Karayolları ağı kapsamına alınan, menderes bulvarı ve Güney Çevre Yolu ile Dosma kavşağını birbirine bağlayacak olan bulvar projesinin gerçekleştirilmesi için proje içerisinde kalan Kültür varlığı olan tescilli Orta Camii'nin taşınması, restorasyon ve rekonstrüktisyon işlemi 11 ay gibi bir süre içerisinde gerçekleştirilecek. Orta Cami, Yeniköy mahallesinde yapımına başlanan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm alanında bulunan 1987 ada 1 nolu parselde, 1842 metre karelik alanda Şeyh Hüseyin Ağa Vakfına ait arazi üzerine inşa edilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Rize Yerel Çevre Eylem Planı

  Belediyemiz tarafından, kentimizin çevresel anlamda üst ölçekli planı olacak olan Rize Yerel Çevre Eylem Planı için 2016 yılında çalışmalara başlanmış olup katılımcı planlama anlayışı ile kentimizdeki tüm paydaşların görüşleride alınarak Ekim 2017 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiştir.

  DEVAMINI OKU
 • Aramıza Hoşgeldin Bebek Projesi

  Belediyemiz mahalli sınırları içerisinde ikamet edip çocuk sahibi olanlara yönelik gerçekleştirdiği ‘Aramıza Hoş geldin’ hizmetiyle ailelerle bebek bakım ürünlerinin bulunduğu set hediye ediliyor. Rize Belediyesi’nce çocuk sahibi olan aileler için hazırlanan hediye setinde bakım ürünlerinin yanı sıra Aramıza Hoş geldin isimli, bebeğin aylara göre gelişimi ve bakımını anlatan kitap ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın tebriklerinin yer aldığı bir mektup bulunuyor.Sadece 01.03.2016 tarihinden itibaren doğan bebekler için geçerli olan hizmet hakkında bilgi ve randevu almak isteyenler Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 0464 214 23 34 ve 444 50 53 numaralı telefonundan bilgi alabilir.

  DEVAMINI OKU
 • Rize Şehiriçi Bisiklet Yolu 1. Etap Projesi

  Belediyemiz tarafından ;Fener  ve  İslampaşa  Mahalleleri  (1.  Etap),  Derepazarı  İlçesi  -  Fener Mahallesi  ile  İslampaşa  –  Bozkale Mahalleleri  arası  Sahil  yolu  (2.  Etap)  Ulaşım  ana  Planı kapsamında  belirlenen  şehiriçi  bisiklet  yolu güzergahları (3.  Etap),     olmak üzere 3 etaplı bisiklet yolu güzergahı planlanmıştır. Bu etaplardan 1.etap  olarak  planlanan  Fener  ve İslampaşa  Mahalleleri arasındaki 7km'lik bisiklet yolu projelendirilmiştir. Projelendirilen bisiklet yolunun  yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hibe desteği başvurusu yapılmıştır. Hibe desteği alınması ile bisiklet yolu yapımına başlanacaktır.

  DEVAMINI OKU
 • Rize Entegre Su Projesi

  Türkiye’nin Avrupa Birliğine Katılım Öncesi 2014-2020 dönemi için mali yardım sağlanması amacıyla IPA 2(Katılım öncesi yardım aracı) kapsamında Rize Belediyesinin ‘Rize Entegre Su Projesi’ başlığı altında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunmuş olduğu proje, önceliklendirme listesi sıralamasında 4.sırada yer alarak başarılı bulunmuştur.Projenin Amacı: Türk mevzuatı ve AB müktesebatına göre katılım öncesi yardım aracı(IPA) kapsamında finanse etmek ve gerçekleştirilmesini sağlamak üzere Rize’nin su ve atıksu projelerinin hazırlanmasıdır.Projenin Bütçesi: 38.000.000 € dur.Yaklaşık 38.000.000 Euro luk Hibe İle Planlanan Yatırımlar.  §320 km su şebekesi yenilenmesi, 5 adet yeni depo ve kapasite artışı, 7 adet depoların rehabilitasyonu §Yaklaşık 20km kollektör hattı yapımı §7 adet terfi merkezlerinin yapımı §Cumhuriyet ve Atatürk caddesinde 8,85km yan toplayıcı yapımı ve 16,14 km belediyemize yeni katılan mahalleler için atıksu toplama sisteminin yapılmasıdır. §Ayrıca Atıksu Arıtma Tesisi de yatırım paketine eklendi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz