• ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI “VEYSEL EROĞLU “ RİZE BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ..

  ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI “VEYSEL  EROĞLU “ RİZE BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ..Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret etti. Başkan Kasap, Bakan Eroğlu’nu  Belediye Başkan yardımcıları ve daire amirleri ile karşıladı.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başkanlık makamında yaptığı açıklamada ; “Belediye başkanımız çok çalışkan. Kendisinden her hafta bana mesaj gelir. Onun için de ayrıca teşekkür ediyorum.  Dere ıslahları çok önemli. Şehrin içinde yapılacak dere ıslahları var. Belediyemizle birlikte çok güzel bir çalışma yapıyoruz. Belediyemize gönülden teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız hakikatten şehre bir vizyon getirdi. Kendisi çalışkan ve bu konuda çok tecrübelidir. Rize’yi marka şehir yapma konusunda bir çalışmamız var. Tabiat parkları ve mesirelik alanlar konusunda, dere ıslahları ve köprüler konusunda tam destek veriyoruz. Rize’miz çok daha güzelleşecektir.”Bakan Eroğlu, “Bu yaptığımız temel atma törenin pek çoğu Rize merkezle alakalıydı. Bilhassa Doğa Koruma ve Milli Parklar’la belediyemizin Isırlık Tabiat Parkı var. Bunun birinci kademesi bazı eksikliklerle bitti. İnşallah orayı da bakacağız. İkinci kademede yapılacak tesisler vardır. Kır lokantası ve birtakım sosyal tesisler. Onların da ihalesini yapacağız. Mevcut tesisleri de önümüzdeki bahara tam manasıyla açılacak şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Cumhurbaşkanımız’ın şehrine hoş geldiniz. Sizin Rize’ye olan yakınlığınız ve sıcaklığınız karşılıklıdır. Hep birlikte çalışmaları yürütmenin gayreti içerisinde olacağız. Sizin bu hevesiniz ve azminiz bize de motivasyon veriyor. Belediye sınırları içerisindeki projelerimizin tamamlanması için gösterdiğiniz gayreti biliyoruz. Bütün paydaşlarımızla birlikte çalışmaların takibini yapıyoruz. Rize şehri adına saygılarımızı sunuyoruz.”

  DEVAMINI OKU
 • 16 TESİS 207 MİLYON TL YATIRIM..

  16 TESİS 207 MİLYON TL YATIRIM..Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valilik ziyaretlerinin ardından, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’la İsmail Kahraman Kültür Merkezine gelerek 207 milyon liralık yatırımların temel atma işlemini gerçekleştirdi. Bakan Eroğlu, temeli atılacak tesislerle Rize şehir merkezi, 3 ilçe, 10 mahalle, 17 köy ve 2 bin 680 dekar arazinin taşkınlardan korunacağını, ormancılık projeleri ile Rize’de ağaçlandırma yapılarak ormanların bakımının sağlanacağını ifade etti.Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da her yağmur yağdığında yerel yöneticilerin dikkatlerinin arttığını belirterek bölgesel yağışların etkili olduğunu söyledi. Bak, "Sizlerin planlaması ve yaptığı değerlendirmelerle bu yağışların oluşturması muhtemel riskleri aşıyoruz. Rize'ye özel ilgi gösteriyorsunuz. Taşkın koruma planlamalarında kaynağından başlayarak aşağıya doğru planlı programlı yürütülmesi yönünde karar alındı. Yeşil doğamızı korumak ve zenginleştirmek için bu derelerin turizme ve bölgenin doğasına güzellikler katması gerekiyor. Sel felaketi ile baskınlarla oluşacak olumsuz görüntülerden uzaklaşmak istiyoruz. Bu çok önemli. İnsanların hayatları çok önemli" diyerek Rize'ye yapılan yatırımlardan dolayı Bakan Veysel Eroğlu'na teşekkür etti.BAŞKAN KASAP TARİHİ BİR GÜN YAŞIYORUZ..Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Bölge Genel Müdürlerinin de konuşma yaptığı temel atma töreninde; Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Rize’miz gerçekten tarihi bir gün yaşamaktadır. Sayın Bakanımızla birlikte yürüttüğümüz birçok projenin bazılarını bitirmek üzereyiz, bazılarının da başlangıcını inşallah burada yapacağız. Rize Belediyesi’ni ilgilendiren en önemli konu Andon Suyu çerçevesindedir. Diğer önemli konu da şehrimizin taşkın sudan korunmasıdır. Bu doğrultuda başta Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu talimatlar çerçevesinde bütün paydaşlarımızla bu süreci takip etmekteyiz. Bu çalışmaların şehrimize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum.   

  DEVAMINI OKU
 • ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, “14 YENİ YATIRIM MÜJDESİ İLE GELDİK”…

  ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, “14 YENİ YATIRIM MÜJDESİ İLE GELDİK”…Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valiliği'ni ziyaret etti. Bakanları, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap karşıladı.Valilik toplantı salonunda, Bakan Eroğlu,  89 milyon lira tutarında 14 yeni yatırım müjdesi ile geldikleri Rize'ye toplamda 207 milyon liralık 16 tesisin kazandırılacağını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ise “İnsanların hayatları çok önemli" diyerek Rize'ye yapılan yatırımlardan dolayı Bakan Veysel Eroğlu'na teşekkür etti.Heyet Yatırımların temelini atmak üzere İsmail Kahraman Kültür Merkezine hareket etti.  

  DEVAMINI OKU
 • ŞEHRİN BÜTÜN ALTYAPISI YENİLENECEK VE BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ KURULACAK

  Rize Belediye Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği IPA fonları kapsamında finanse edilen, şehrin bütün altyapısının yenileceği ve biyolojik arıtma tesisinin kurulacağı çalışmanın 2. halk bilgilendirme toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı.Şehrin içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, atık su hatlarının baştan sona yenileceği ve bunlara ek olarak dünya standartlarında olan biyolojik arıtma tesisinin İslampaşa mevkiinde yapılması planlanıyor. Düzenlenen toplantıda projenin çevresel etkileri vatandaşlara aktarıldı. Yaklaşık olarak 38 milyon avro’ya mal olan projede şehrin altyapı sorununun tamamen çözülmesi hedefleniyor.

  DEVAMINI OKU
 • RİZE İSTANBUL’A TAŞINDI

  Rize Dernekler Federasyonu`nun Rize Belediyesi’nin de destekleriyle organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri İstanbul’da başladı. 20 ile 24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde sürecek etkinliklerde Rize’de ki kamu ve özel bir çok kuruluş yerini aldı.Tanıtım günlerinin açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.Bak açılışta yapmış olduğu konuşmada, “Karadeniz gelişiyor. Rize’de bundan payını alıyor. Rize’de yüz yıldan fazla süren Ovit Tüneli tamamlanıyor. Lojistik, Organize Sayani Bölgesi projelerimiz devam ediyor. Çaykur yeni çay fabrikaları yapmaya devam ediyor.” dedi.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise konuşmasında “Cumhurbaşkanımızın şehri, yağmurun çaya dönüştüğü şehir Rize’den selamlar getirdim” diyerek başlayarak, “Rize kabına sığmayan bir memlekettir.Rize kabına sığmayan bir memlekettir. Bu gün burada bunun en güzel anıtını görüyoruz. Rize artık çaydan sonra turizmiyle ön plana çıkan bir memleket olma yolundadır. Trabzon-Rize-Artvin destinasyonu oluşarak bu bölgenin önümüzdeki yıllarda turizmin parlayan yıldızı olacağı kesindir. Bizler de yerel yöneticiler olarak bu doğrultudaki yatırımlarımızı hızlandırıyoruz. Baştan Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimiz, il başkanımız, valimiz ve diğer bütün paydaşlarımızla birlikte bu doğrultuda çalışıyoruz. Rizemiz karadenizin parlayan yıldızı olacaktır. Tüm insanları Rize’yi görmeye davet ediyorum” diye konuştu.Merkezi İstanbul'da bulunan Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)'in organize ettiği Rize Tanıtım Günlerinin bu yıl 10.su yapılacak. Yaklaşık 4 aylık bir titiz çalışma sonrası açılışı yapılan Rize Günleri Fuar Alanını binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Rize Valiliği'nin himayelerinde gerçekleşen 8. Rize tanıtım günlerine Rize'nin 11 ilçesi geniş stantlarla katılıp yörenin bütün kültürel argümanlarını sergiliyor. Maketlerden oluşacak olan Rize konağı, Rize evi, Değirmen, Kemer köprü, Rafting anı, Çay bahçesi, Teleferik gibi çalışmalar katılımcıların ilgisine sunuluyor. 10. Rize Günleri'nde, kent, yöresel tatları, kültürü ve doğal güzellikleriyle İstanbul'a taşındı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz