• 1 YILDA 172 KİLO PİL TOPLAYIP BİRİNCİ OLDULAR

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından organize edilen Atık Pil Toplama Kampanyası'nda Rize genelinde birinci olan Doğuş Çay İlkokulu'na ödülünü takdim etti.Rize Doğuş Çay İlkokulu, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 172 kilo pil toplayarak Rize genelinde düzenlenen pil toplama kampanyasında en çok atık pil toplayan okul oldu.Başkan Kasap, birinci olan okul müdürü ve öğrencileri makamında kabul edip, hediyelerini takdim etti. Geliştirilen sosyal sorumluluk projesine olan katkılarından dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Kasap, çocukların eğitiminde çevre bilinci oluşturmanın böylesine güzel organizasyonlarla daha da etkili olacağını söyledi. Öğrencilere doğa ve çevre bilincini aşılamak gerektiğini ifade eden Başkan Kasap, "Bu kampanyalarla atık pil toplama alışkanlığını çocuklarımıza yerleştirmek istiyoruz. Çevreye ve doğaya karşı gereken hassasiyeti göstermek ve bu alışkanlığı gelecek nesillere aktarmak bizim elimizdedir." dedi.

  DEVAMINI OKU
 • TOPHANE ETÜT MERKEZİ’NİN BİLGİSAYAR KURSU TAMAMLANDI

  TOPHANE ETÜT MERKEZİ’NİN BİLGİSAYAR KURSU TAMAMLANDIRize Belediyesi ve Rize Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak Tophane Etüt Eğitim Merkezi’nde düzenlemiş oldukları bilgisayar işletmenliği kursu sertifika töreni gerçekleştirildi.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Tophane Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Koçali, mahalle muhtarları ve kursiyerlerin katıldığı törende eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap törende yapmış olduğu konuşmada, “Valiliğimizle işbirliği içerisinde güzel çalışmalarımızı görmekteyiz. Hem halkımıza hem de öğrencilerimize yönelik kurslarımızı etüt merkezimizde devam edecektir. Bütün mahallelerimizin fiziki altyapı çalışmalarını iyileştirmenin gayreti içerisindeyiz. İnsan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.Tophane mahallesi muhtarı Abdurahman Koçali ise konuşmasında, belediye ve diğer kurumlarla dayanışma içerisinde çalışmalarına devam ettiklerini, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Kursu başarıyla tamamlayan doğuştan yürüme engelli Cengiz Köse, sertifikasını Belediye Başkanı Kasap’ın elinden aldı.

  DEVAMINI OKU
 • Preveze Deniz Zaferi'nin 479. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü Kutlu Olsun.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN DÜNYA TURİZM GÜNÜ MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Turizmin farklı kültürleri, yaşamları ve sınırları birleştiren ve zenginleştiren en önemli güç olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:“Dünya çapında sürekli gelişen, ilerleyen ve başlıca gelir kaynağı olan turizm, ülkelerin, şehirlerin gelişmesinde ve ekonomilerinin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Aynı zamanda turizm, toplumların birbirlerini tanımaları, sevmeleri ve dünya barışı için önemli bir yoldur.27 Eylül Dünya Turizm Günü, kuşkusuz bütün turizmcilerin ve turizm sektörünün daha da değer kazanıp kutlandığı bir gündür. Dünya turizminin en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye’nin incisi Rize, sahip olduğu değerlerin etkin tanıtımı ile turizm sektöründe hak ettiği yeri mutlaka alacaktır.Rize;  tarihi, kültürü, arkeolojik değerleri, endemik özellikleri ve doğal güzellikleriyle iç ve dış turizm için büyük bir potansiyele sahiptir. Rize’de turizm; yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir yaratan döviz sağlayan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonların gerçekleştirilmesini kolaylaştıran bir nitelik kazanarak gelişmektedir.  Turizm, sağlayacağı ekonomik faydanın yanı sıra, Rize’yi daha saygın bir duruma getirerek yerel ve küresel toplumun gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır. Önce ülkemizde, sonra dünyada turizm aracılığıyla barışın sağlanmasında önemli roller üstlenmeyi temenni ediyor, Dünya Turizm Gününü kutluyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • İTFAİYE TEŞKİLATIMIZIN 303. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.

  İTFAİYE TEŞKİLATIMIZIN 303. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.İtfaiye teşkilatının  kuruluşunun 303. yıl dönümü Rize Öğretmenevinde kutlandı. Rize Belediyesi İtfaiye teşkilatı tarafından hazırlanan kutlama programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve İl Garnizon Komutanı  Albay Rahmi Helvacı Milli Eğitim Müdürü A. Hamdi Yılmaz katıldı.Bölgesinde en güçlü itfaiye teşkilatı olan Rize Belediyesi İtfaiye teşkilatı eğitimli insan gücü ve modern araçlarla donatılmış olup;  her yıl bünyesine yeni araç ve gereç alımı yaparak gücüne güç katmaya devam ediyor.303. yıl münasebeti ile Öğretmenevinde hazırlanan program Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile açıldı. Kutlama programında konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap; “Ülkemizde ilk olarak 25 Ekim 1714’de kurulan Türk İtfaiyesi, köklü ve şerefli bir geçmişe sahiptir.İtfaiye teşkilatımız Rize Belediyesiyle beraber güçlenerek ve daha da büyüyerek hizmet vermeye devam ediyor. 7-24 milletimize hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.Canımızı, malımızı, doğal ve tarihi zenginliklerimizi, yangına karşı korumada hepimize görev düşmektedir. İtfaiye Haftası’ndaki amaç; itfaiye hizmetlerinin ne olduğunu halkımıza anlatmak, yangın önlemleri konusunda halkımızı aydınlatmak ve düzenlenen etkinliklerle yangın ve diğer afet koruma şekillerine dikkat çekmektir. Bir şehrin itfaiyesi ne kadar iyi olursa olsun, itfaiyenin başarısı, halkımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlıdır.İtfaiye ekiplerimiz görevlerini yerine getirirken her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda çalışıyor. Yaz, kış demeden hem yangın hem kurtarma faaliyetlerini özveriyle yürütüyor. Hepsine minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız bir şekilde görevlerini yerine getirmelerini temenni ederken, yangınsız ve afetsiz günler diliyor, tüm itfaiye personellerimizin İtfaiye Haftası’nı kutluyorum.” Programda konuşma yapan itfaiye müdürü Uğur Minder İtfaiye teşkilatının kuruluş yıl dönümü ve teşkilatın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Minder ayrıca; “Yangın veya benzeri bölgelerdeki daha büyük olasılıkların engellenebilmesi için halkımızın kurallara uyarak bizlere yardımcı olmalarını, çekilen kırmızı hattın aşılmamasını istiyoruz. Bu hem bizler hem de vatandaşlarımız için büyük önem taşımaktadır” dedi. Konuşmaların ardından hazırlanan sunum  itfaiye müdürü Uğur Minder  tarafından konuklara anlatıldı. Program verilen yemek le sona erdirildi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz