• 10 KASIM

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,   Atatürk’ün  ölümünün 79. Yılı münasebeti ile Valilik Tören alanında düzenlenen çelenk koyma törenine katıldı. Atatürk’ün 79 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Bu sırada gönderdeki tüm bayraklar yarıya indirildi. Törene; Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize Protokolu katıldı. Törenin ardından Atatürk’ü anma programı,  İsmail Kahraman Kültür Merkezinde devam etti.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ” MESAJI

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de aramızdan ayrılışının 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadelere yer verdi:“Mustafa Kemal Atatürk, ilke ve devrimleriyle Türk ve dünya tarihinde iz bırakan bir liderdir. Onun ilke ve devrimleri her zaman Türk halkına güç vermeye ve yol göstermeye devam edecektir. 10 Kasım tarihi, Türk milleti için anma günü olduğu kadar, aynı zamanda sahip olduklarımızın değerini bilme ve onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığına saygı gösterme günüdür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Aziz milletimiz tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu düşüncelerle, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsemiş olan Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum. Vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, ” DOĞU PARK PROJESİ BAŞLADI..”

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, seçim döneminde ortaya koymuş olduğu projeleri arasında yer alan Doğu Park Projesinin başlatıldığını söyleyerek, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Gündoğdu beldemizin Rize Belediyesine bağlanarak Hamidiye mahallesi olmasıyla birlikte bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daha ferah bir ortamda vakit geçirebilmek adına sahil kısımda yapımına başlanan Doğu Park projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Proje inşaatında Park ve Bahçeler müdürlüğü ve teknik ekiple incelemelerde bulunan  Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamasında; “Seçim döneminde ortaya koymuş olduğumuz projelerimizin birçoğu başlamış durumda. Hamidiye mahallemizde yapılması düşünülen Doğu Park projemizde bunlardan sadece bir tanesidir. Fener mahallesinde yapımına başlanan Batı Park projemiz ise Üniversitemizin sorumluluğunda takip ediliyor. Burada yapımına başlanılan Doğu Park projemizin ihale aşaması tamamlanarak inşaat sürecine başlamış bulunmaktayız. İlimizden geçen misafirlerimizin sahil boyunda kısa vadeli konaklama yapabilecekleri alanlara elimizden geldiğince yer veriyoruz.TAHMİNİ BİTİŞ SÜRECİ MART AYINDA İçerisinde lavaboları sosyal alanları, araç park ve çocuk oyun alanlarının bulunacağı projemizin an itibari ile alt yapı su giderleri olarak %70’lik kısmı tamamlanmış olup, tahmini olarak Mart ayında vatandaşımızın kullanımına hazır hale getirilmiş olacak. Lojistik üs olma noktasında hızla ilerleyen şehrimizde konaklama noktasında eksikliklerimizi elimizden geldiğince tamamlamak için gayret gösteriyoruz. Teknik ekibimizin takibinde çalışmalarımız hızla devam etmektedir” dedi.Proje İçerisinde Neler Yer Almakta:  Halkın gezip dolaşabileceği, spor yapabileceği alan haline getirilecek olan Hamidiye mahallesi sahili, Doğu Park projesiyle yeni yüzüne kavuşacak. Hayata geçirilecek proje içerisinde yaklaşık 10.000,00 m2 alanda çocuk oyun parkları, 2000m2alanda asfalt yürüyüş yolu,  1500 m2 alanda desenli baskı beton yürüyüş yolu , engellilerin kullanımına uygun yürüyüş yolları , kauçuk zemin kaplamalı oyun yerleri , 9 adet ahşap kamelya , 30 adet ahşap oturma bankı , 16 Türk Devleti bayrak direği , 115 m2   alanda amfi tiyatro merkezi  560 m2 alanda üzeri asma germe sistemi ile üzeri kapalı 1 adet büfe, mescit, tuvalet ve duş binalarının bulunduğu sosyal tesis , 1000 m uzunluğunda sosyal tesis alt yapısı,  51000 m3  toprak kazısı, 1733 m2 alanda parke taşı zeminli otopark yer almaktadır.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’A EBRAR BAŞOĞLU’NDAN ZİYARET

  BAŞKAN KASAP’A EBRAR BAŞOĞLU’NDAN ZİYARETDenizciler İlkokul Öğrencisi Ebrar Başoğlu, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti. Genç öğrenci Ebrar, Belediye Başkanımız’ı çok sevdiğini söyleyerek, Başkan Kasap’ı Okullarını ziyaret etmesi için davet etti. 13 yaşında ki Ebrar Başoğlu ve Halası Eda Cansız’ı Başkan Kasap, makamında kabul etti.Rize Merkez Denizciler İlkokulu öğrencisi  Ebrar Başoğlu, Belediye çalışmaları ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’ı seçildiği günden itibaren takip ettiğini söylediBaşkan Kasap, makamında ağırladığı Hala Eda Hanım ve Genç öğrenci Ebrar ile bir süre sohbet etti. Belediye Başkanımızı çok sevdiğini dile getiren Ebrar’a Başkan Kasap, duygu ve düşüncelerinden ötürü teşekkür etti. Eğitim ve öğretimin kendisi için  çok önem teşkil ettiğini dile getirdi. Planlı ve programlı çalışmasına özen göstermesini söyleyen Başkan Kasap, Genç öğrenci Ebrar’a Satranç Kitabı hediye etti. Ebrar Başoğlu ve Halası Eda Cansız, kendilerini çok candan ve sıcak karşılayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a çok teşekkür ederek  ziyaretlerini tamamladılar.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP OKÇULAR ENSTİTÜSÜ AÇILIŞINA KATILDI.

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İstanbul Okmeydanı’nda hizmet vermeye başlayan Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılışına katıldı.Geçmiş yıllarda ateşli silahların keşfinden önce savaşlarda ve avcılıkta, sonraki yıllarda sportif maksatlarla kullanılmakta olan okçuluğun günümüzde yaşatılması adına Okçuluk Vakfı tarafından İstanbul Okmeydanı’nda inşa edilen Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılışı törenle yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Okçuluk Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Haydar Ali Yıldız, Mütevelli Heyet üyesi Bilal Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediye Başkanları, Bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.Okçuluk Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Bilal Erdoğan’ın konuşmasının ardından Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılış programında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap 2017 yılında okçuluk yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini takdim etti.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz