• “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ”

  “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ”Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Kamu yararına yönelik hizmetlerini gerçekleştiren gazetecilerin aynı zamanda yerelden genele sosyal, kültürel, ekonomik gelişim açısından da şehrimizin ve ülkemizin büyümesine, kalkınmasına doğrudan katkı sunduğuna vurgu yapan Başkan Kasap, şu ifadeleri kullandı:“Gazetecilik,  her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden biridir.Geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan gazetecilerimiz; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli kişilerdir.İnsanlar, basından okudukları ve öğrendikleri haber ve yorumlar doğrultusunda bilgi sahibi olurlar. Bu açıdan gazetecilerin, yaptıkları haber ve değerlendirmeler ile toplumu doğru bilinçlendirme sorumlulukları da bulunmaktadır.Yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören, şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek harcayan tüm kıymetli basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP FRANSA TEMASLARINI YEREL MECLİS TOPLANTISI İLE SÜRDÜRÜYOR…

  BAŞKAN KASAP FRANSA TEMASLARINI YEREL MECLİS TOPLANTISI İLE  SÜRDÜRÜYOR…Avrupa Konseyi yerel ve bölgesel yönetimler kongresi Üyesi  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Fransa seyahati çerçevesinde “YEREL MECLİS” toplantısına Türkiye’yi temsilen katıldı.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, gerçekleştirmiş olduğu Fransa ziyaretin de bugün üyesi olduğu “Yerel Meclis” toplantısına katıldı. Meclis Başkanı Anders Knape, tarafından  açılış ve hitap konuşması yapıldı. Taslak gündemin kabulü ile devam eden meclis, Finlandiya, Belçika, Erivan ve Bosna Hersek’in  yerel seçim, izleme, raporlarının oylama ve tartışmaları bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ile sonlandırıldı.  

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vatandaşların oylarıyla seçilen muhtarların, Cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallerimizin en önemli temsilcisi olduğuna vurgu yapan Başkan Kasap, şu ifadeleri kullandı:“19 Ekim 1829, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gündür ve 2015 yılından itibaren “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmiştir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen Rizeli muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün halkımıza ve görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • GÖNÜL DOSTU “ZAVENDİKLİ MUSTAFA YILDIZ HOCA”YI RAHMETLE ANIYORUZ.

  GÖNÜL DOSTU “ZAVENDİKLİ MUSTAFA YILDIZ HOCA”YI RAHMETLE ANIYORUZ.Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi’nin vuslatının 8. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Hocamızın, Rize için büyük bir değere sahip olup tam bir gönül dostu olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:“Rizeli din âlimi, il vaizlerimizden merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi’nin vuslatının 8. yıl dönümünde, hem kendisinin yeri doldurulmayan eksikliğini hissedip hem de geride bıraktığı manevi huzur iklimi ile hafızalarda ve gönüllerde yer edinmesinin gururunu yaşıyoruz.   Zavendikli Mustafa Yıldız Hocamız, merhum hocalarından olan Avlarlı Muhammed Lütfi Efe Hazretlerinin; “Alanda Satanı Gözet, Satanda Alanı Gözet, Kârında Kalanı Gözet, Mevlâ’dan Al, Mevlâ’ya Ver “ beytini hayatına düstur edinerek Mevla’dan alıp Mevla’ya vermeyi tercih eden, yeri doldurulamayan nevi şahsına münhasır kişiliği, takvası, güven veren yaşantısı ile herkese sözünü dinleten, değer gören bir şahsiyet olmayı başarabilmiştir.Ömrünü Kur'an öğretimi ve insan yetiştirme yolunda, toplumu irşatta geçiren Hoca efendi bir haftalık yoğun bakım sonunda 78 yaşında sevenlerine ve talebelerine veda ederek 19 Ekim 2009 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Rize’nin kanaat önderlerinden ve büyük hocalarından olan Hoca efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemîl, ecri cezil temenni ediyor, kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

  DEVAMINI OKU
 • AVRUPA HALK PARTİSİ GRUP TOPLANTISI..

  AVRUPA HALK PARTİSİ GRUP TOPLANTISI.. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ında üyesi olduğu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 33. Genel Kurul Oturumu, bu yıl "göçmenlerin entegrasyonu için yerel politikalar" başlığı altında, Fransa'nın Strazburg şehrinde yarın toplanacak. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, bugün katıldığı, Türk heyeti bilgilendirme ve Komite toplantısının ardından, Üyesi olduğu Avrupa Halk partisi grup toplantısı ile temaslarına devam etti.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz